نشانه مومن

حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی

نشانه مومن

محزون شدن به حزن اهل بيت عليهم السلام یکی از نشانه های مومن و شادمانی در شادی های آنان مقام والا و توفيق گرانبهايی است که بايد قدر آن را بدانيم. امام صادق عليه السلام به يکی از يارانشان فرمودند: آيا به ياد مصائب امام حسين عليه السلام می افتی؟ عرضه داشت: آری.

حضرت پرسيدند: آيا بی تابی نيز می کنی؟ عرضه داشت: آری و به خدا قسم اشک در چشمانم حلقه می زند به طوری که خانواده ام متوجه می شوند و از غذا خوردن خودداری می کنم و اثرِ آن در چهره ام پديدار می شود. حضرت فرمودند: خدا بر اشک های تو رحمت بفرستد.

به خدا قسم تو از کسانی به شمار می آيی که بر مصائب ما بی تابی می کنند و در شادی های ما دل شاد و در اندوه ما اندوهگين هستند. به خدا سوگند تو در هنگام مرگ، پدرانم را مشاهده خواهی کرد و آنان درباره تو به ملک الموت سفارش خواهند نمود.

شايسته است همه ما در پی شناخت تاريخ پيشوايان دين باشيم و معرفت و محبت خود را نسبت به آن ذوات مقدسه افزايش دهيم.

يکی از مقدمات رسيدن به اين مقام والا مطالعه تاريخ اهل بيت و احوالات چهارده معصوم عليهم السلام است. بدين منظور اشخاصی که به زبان عربی تسلط دارند کتاب «بحارالانوار» و ديگران کتاب «منتهی الآمال» مرحوم شيخ عباس قمی رحمة الله عليه را مطالعه کنند و روزانه بخشی هرچند اندک از وقت خود را صرف اين مهم نمايند.

حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *