راه ملاقات با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

راه ملاقات با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

شاید كمتر كسى از شیعیان و پیروان اهل بیت علیهم السلام یافت شود كه دوستدار ملاقات با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نباشد. بسیارى از مردم مىپرسند راه تشرف به خدمت حضرت ولى عصر عجل الله تعالى فرجه الشریف چیست؟ بارها از خود بنده پرسیدهاند چگونه مىتوان با آن حضرت ملاقات نمود؟

راه این كار در یك كلام یعنی آباد كردن قلب به طاعت است و آباد كردن قلب منشأ بسیارى از بركات و موفقیتها است كه یكى از آن ها شرف حضور یافتن به خدمت آن حضرت است، بدین معنا كه انسان به راستى در پى شناختن طاعت باشد تا آن را انجام دهد و قلب او نسبت به اطاعت امر خدا و رسولش رغبت داشته باشد.

باید توجه داشت كه زمین یك هكتارى در صورتى آباد شمرده مىشود كه تمام آن زیر كشت برود و درخت داشته باشد، اما اگر فقط ده یا صد متر آن مزروع باشد آن زمین را آباد نمىخوانند. دل انسان نیز چنین است و در صورتى قلب آدمى معمور خوانده مى شود كه سراسر آن به فرمانبردارى از خدا آبادانى یافته باشد.

البته درخور تأمل است كه گاهى حالتهاىی خاص و استثنایى براى انسان پیدا مىشود كه دوام ندارد و در روایت سفارش شدهاست كه اگر این حالت پیدا شد «فدونك، دونك» یعنى سعى كنید آن حالت را نگاه دارید و پاسِ آن بدارید. به هرحال این حالاتغالباً در بسیارى از افراد وجود ندارد، اما امیدوارم چنین حالات مباركى براى همه ما پیش آید، ولى در هر صورت قلبى آباد شمرده مىشود كه سراسر آن یكصدا شیفته فرمانبردارى از خداى متعال باشد و كسى كه چنین قلبى دارد شایستگى دیدار باحضرت صاحب الأمر عجل الله تعالى فرجه الشریف را دارد.

در كتابهاى معتبر روایى و تاریخى ماجراى تشرف افرادى چون احمدبن اسحاق به خدمت امام زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف نقل شده است. در میان افرادى كه خدمت آن حضرت شرفیاب شدهاند مراجعى چون سید بحرالعلوم، كسبهاى همچونحاج على بغدادى كه خواندن و نوشتن نمىدانست، زن، مرد، پیر و جوان وجود دارد و امورى چون سن، علم و موقعیت
اجتماعى براى دیدن آن حضرت ملاك نیست. این توفیق فقط از طریق آبادانى قلب آدمى به طاعت میسّر است. كسى كه قلبش به فرمانبردارى از خدا و رسول آبادانى یافته، موفق به دیدار چهره دلگشاى آن بزرگوار مى شود، خواه پیر باشد یا جوان و خواه عالم باشد یا شخصى از عامه مردم.

حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *